Starostlivosť o obuv
Je samozrejmosťou, že chcete, aby Vaše nové topánky zostali čo najdlhšie krásne a čisté. Pravidelnou starostlivosťou to aj dosiahnete.
Každý materiál je iný a vyžaduje si inú metódu čistenia. V prvom rade je potrebné zistiť z akého materiálu je Vaša obuv. Na spodku topánky alebo vo vnútornej časti topánky je uvedené zloženie obuvi. V orientovaní sa Vám môže pomôcť aj naša tabuľka:
Pracky na topánkach alebo taškách:
Stačí použiť jemnú kefku, molitanovú hubku a prostriedok na leštenie alebo čistenie topánok. Po očistení stačí utrieť vlhkou handričkou.
Koža
Kožené topánky je po kúpení vhodné naimpregnovať. Vo všeobecnosti by sa mali impregnovať dva krát. Je potrebné nastriekať ich prvý krát a po zaschnutí ich nastriekať ešte druhýkrát. Pri zaschýnaní je potrebné nechať ich na voľnom priestranstve, najlepšie 24 hodín, a nevracať ich naspäť do krabice.
Obuv z hladkej kože
Po vyzutí obuv očistite suchou alebo mierne navlhčenou handričkou. Po odstránení nečistôt naneste na zvršok tenkú vrstvu krému a obuv vyleštite. V prípade mechanického oteru lícovej vrstvy si obuv po porade s predávajúcim prestriekajte krycou farbou v príslušnom odtieni.
Obuv z vlasových materiálov
Po vyzutí obuv zbavte blata a očistite kefou. Na očistenú obuv naneste semišovú farbu príslušného odtieňa. Po zaschnutí farby obuv ošetrite ľahkým prekefovaním.
Syntetická obuv
Obuvi postačí k odstráneniu nečistôt umytie vlažnou vodou a preleštenie handričkou alebo molitánovou hubkou.
Obuv z textilných materiálov
Ošetruje sa len za sucha kefovaním prostriedkami určenými k čisteniu a k údržbe textilu. Vyvarujte sa jej nadmerného premočenia a obuv v žiadnom prípade klasicky neperte.
Obuv a kabelky nie sú vhodné pre pranie v pračke a môžu sa týmto procesom čistenia poškodiť.